بزرگترین مرجع ساخت و تولید ایران
مقاله درباره دایکاست
چهارشنبه چهارم آبان 1390 ساعت 9:52 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )

 

مقاله درباره دایکاست

موضوعات مرتبط: قالب دایکاست

قالب دایکست
سه شنبه یازدهم اسفند 1388 ساعت 7:0 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )

 

قالبهای دایکست- بخش اول
قالب دایکست عبارت است از یک قالب دایمی فلزی بر روی یک ماشین ریخته گری تحت فشار،که برای تولید قطعات ریختگی تحت فشار به کار می رود.این قالب دارای یک حفره است که شامل فضای داخلی با کناره ها و ابعاد قطعه مورد ریخته گری می باشد.هدایت کردن فلز مذاب به درون حفره قالب توسط کانالهایی انجام می شود که به آن سیستم مدخل تزریق- راهگاه- گلویی گفته می شود.هر قالب دایکاست از دو قسمت تشکیل شده است تا بتوان قطعه را بعد از انجماد از حفره قالب بیرون آورد.اجزاء قالب دایکاست که با فلز ریختگی مذاب در تماس هستند ،از فولاد گرم کار و یا از آلیاژهای مخصوص نسوز و مقاوم در برابر تغیی دما ساخته می شوند.سایر اجزاء از جنس فولاد غیر آلیاژی با استحکامی متناسب با شرایط داده شده بارگذاری هستند.

منبع:
طراحی و ساخت قالبهای دایکست
مولف : Brunhuber Ernst
مترجم: مهندس محمد رضا فرامرزی
با همکاری عبدالله ولی نژاد
ناشر : طراح

ادامه مطلب

موضوعات مرتبط: قالب دایکاست

قالبسازی سریع
یکشنبه دوم اسفند 1388 ساعت 16:51 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )

اسلاید PowerPoint در مورد قالبسازی سریع


مراحل فرایند ساخت قالب سیلیکونی
جمعه بیست و سوم بهمن 1388 ساعت 17:13 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )
 

ساخت الگوی اصلی (مرجع) توسط یکی از روشهای RP

پرداخت و تمیزکاری الگو

اتصال سیستم راهگاهی به الگو

قراردادن الگو و سیستم راهگاهی به صورت معلق در جعبه و ریختن سیلیکون مایع در اطراف الگو پخت سیلیکون به منظور جامد سازی ایجاد یک خط جدایش توسط یک چاقوی جراحی وتقسیم قالب به دو نیمه خارج ساختن الگوی مرجع از داخل قالب آماده کردن قالب برای تزریق بوسیله قالبهای Silicon Rubber معمولا می توان حدود 20 قطعه تولید با خواص مکانیکی مشابه ترموپلاستیک های مهندسی نظیر ABS ، PE ، PP و یا لاستیک تولید نمود.

مهمترین ویژگیهای روش قالب سازی سیلیکونی عبارتند از: ساخت ارزان و سریع قالب، ساخت قالب با آرایش نهایی عالی و قالب استفاده از مواد مختلف. بعلاوه این فرایند هم برای قطعات کوچک و هم برای قطعات بزرگ مناسب است. علاوه بر قالگیری رزین، ماتریسهای (حفره های) سیلیکونی برای قالبگیری تزریقی (فشار پایین) مدلهای ریخته گری دقیق نیز مناسب می باشند.


قالب سازی سریع
جمعه بیست و سوم بهمن 1388 ساعت 17:11 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )
 

معـــــمولا ابزار سازی فرایندی طولانی و پرهزینه است که کیفیت بالای مورد نیاز، باعث طولانــی شدن زمان تولید می شود.هدف از ابزار سازی و قالب سازی سریع توانایی تولید نمونه با خواص و ویژگیهای مواد عملکردی، در مدت زمانی کوتاه می باشد. صرف نظر از خواص مـــــــکانیکی ، مواد مدل می توانند شامل ویژگیهای دیگری از قبیل رنگ پذیری، شفافیت، انعطاف پذیری و امثال آن باشند.

قالب سازی سریع را می توان به دو دسته قالبسازی موقت و قالبسازی دائمی که هر کدام شامل روشهای مستقیم و غیر مستقیم می شوند، تقسیم کرد.

قالبهای نرم معمولا از سیلیکون، رزینهای اپوکسی، آلیاژهای نقطه ذوب پایین و شنهای ریخته گری ساخته می شوند، و امکان ریخته گری فقط یک نمونه و یا تولید تعداد کمی را فراهم میکنند. در روشهای قالبسازی سخت، که قالب معمولا از فولاد ساخته می شود، امکان تولید تعداد بیشتری قطعه فراهم میشود.قالب سازی مستقیم به معنی ساخت مستقیم به معنی ساخت مستقیم قالب ، بوسیله فرایند RP است. بعنوان مثال در مورد قالب تزریق پلاستیک، حفه های نری و مادگی، راهگاها و سیستم پران، مستقیما با اســـــتفاده از فرایند RP ساخته می شود. در قالب سازی غیر مستقیم، فقط الگوی اصلی با استفاده از فـــــــــــــرایند RP ساخته می شود، و سپس می توان یک قالب سیلیکونی، رزینی اپوکسی، فلز نقطه ذوب پایین، یا سرامیکی را از الگوی اصلی بدست آورد


قالبهای صنعتی (قالبهای برشی)
جمعه بیست و سوم بهمن 1388 ساعت 17:1 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )
 

از آنجا که قالب سازی علمی است کاربردی و دارای ظرافت ها و پیچیدگی های بسیار، باید برای پیشبرد اهداف صنعتی توجه خاصی به آن داشت. اما متاسفانه در کشور ما این علم را در اکثر موارد فقط یک فن و هنر می دانند و به همین خاطر بسیاری از متخصصان و مهندسان ما هیچ اهتمامی نسبت به فراگیری و پیشبرد آن، بالعکس دیگر علوم ندارند.
در این مقاله سعی شده تا بیشتر حول قالب های دائم بحث شود. زیرا یکی از پایه های تولیدات صنعتی محسوب می شوند. در این قسمت بطور مختصر نام چند نوع قالب دائم را خواهید دید.

1- قالب های برش فلزی
2- قالب های خم فلزی
3- قالب های کشش فلزی
4- قالب های پلاستیک
5- قالب های نورد
6- قالب های باکالیت
7- قالب های دایکاست
8- قالب های فورج
9- قالب های اکستروژن
هر کدام از این قالب ها دارای زیر شاخه های فراوانی می باشند که سعی بر آن است تا در هر شماره شما عزیزان را با روش ساخت و طراحی یک نوع از آنها آشنا سازیم.


قالب دایکست
جمعه بیست و سوم بهمن 1388 ساعت 16:59 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )
 

هدایت کردن قالب

برای بازوبسته کردن قالب تحت فشاربایستی هادیهایی درنظرگرفته شوند تا تطبیق دقیق هر دونیمه قالب به درستی انجام گیرد.برای این منظور، همانطور که در شکل۲۱نشان داده شده است،از پینها وبوشهای ﺮاهنما استفاده می شود. پینهای ﺮاهنما در صفحه ثابت قالب در سمت تزریق قرار داده می شوند، در حالیکه نیمه متحرک سمت بیرون اندازبه بوشهای ﺮاهنمای مربوطه مجهز می گردد.
طول راهنمای پینها بایستی قدری بزرگترازحداکثرعمیق اندازه گیری شده از سطح جدایش برای حفره قالب باشد. برای هدایت مطمئن مجموعا چهار پین راهنما لازم می باشد که در نزدیکی چهار گوشه سطح جدایش قرارداده می شوند. برای اجتناب ازاشتباه درمونتاﮋدونیمه قالب می توان یکی از پینهای راهنما رایا با قطر بزگتری انتخاب نمود ویا اینکه به طورغیرمتقارن قرارداد.

شکل۲۱ترتیب قرارگرفتن پین وبوش راهنما  

 

 

 

                        

 

 

------------------------------------------------------------------ 

 

جدول۱مقادیرتوصیه شده برای قطرپین راهنما 

                 

-------------------------------------------------------------------------

درجدول۱ مقادیر توصیه شده برای قطر پین راهنما برحسب اندازه سطح جدایش داده شده اند.محدوده ای که هدایت انجام می شود یک یا دوشیارروغن برروی پین راهنما در نظرگرفته می شود. برای طول راهنماهای بزرگ می توان از بوش راهنماهای نسبتا کوتاه استفاده کرد، به شرطی که آنها را به وسیله بوشهای نگهدارنده مطمئن نمود(شکل۲۳). صفحه قالب متحرک معمولا برروی جعبه بیرون اندازویا برروی یک گیرنده مناسب برای قالب سوار شده است ، به طوریکه بوش راهنما نمی تواند به سمت عقب بلغزد. اگرپشت صفحه قالب متحرک یک صفحه پشت بند جهت حفاظت ازمغزیها وبا ماهیچه های ثابت قرارداشته باشد، بایستی آن راجهت تخلیه هوا در محدوده راهنما سوراخ نمود(شکل۲۲). شکل۲۲ نمونه ای ازنحوه قراردادن میل راهنمای کوتاه وبوش راهنما  

 

 

                                        

                                     

موضوعات مرتبط: قالب دایکاست

روش های ریخته گری
دوشنبه نوزدهم بهمن 1388 ساعت 2:23 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )

موضوعات مرتبط: قالب دایکاست، ریختگری

قالب و قالب سازی
یکشنبه هجدهم بهمن 1388 ساعت 0:35 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )
در دنياي كنوني براي توانايي رقابت در توليد قطعه كه در نهايت يك دستگاه و يك ابزار را ايجاد مي‌كند بايستي به ابزار خاص توليد مجهز شد، اين ابزار بايد به موارد زير پاسخ دهند.
1. سرعت بالاي توليد
2. يكنواختي توليد
3. برخورداري از دامنه تغييرات ابعادي يكنواخت (مطابق با نقشه)
4. ضايعات صفر
5. حداقل زمان تعميرات ابزار توليد (قالب)
6. قيمت پايين تمام شده قطعه

قالبهای تزریق پلاستیک

جوامعي كه در حال رشد هستند در زمينه توليد قطعه و ساخت ابزار توليد (قالب) معمولاً از روش‌هاي قديمي طراحي و ساخت قالب و توليد قطعه استفاده مي‌كنند. به اين صورت كه در طراحي و ساخت قالب، از قالب‌هاي تك ضرب استفاده مي‏شود، به‌طوري كه در توليد قطعه از چندين دست قالب استفاده مي‌شود. همچنين براي ساخت از فولادهاي معمولي و رايج قالب‌سازي و براي توليد از پرس‌هاي معمولي استفاده مي‌كنند.
اين موارد، باعث افزايش قيمت قطعه مي‌شود، بنابراين بايد به سمت روش‌هاي خاصي براي طراحي و ساخت قالب و توليد قطعه رفت.
در اين پروژه، تحقيقي 10 ساله بر روي 150 عدد قالب فلزي برش و خم پروگرسيو (مرحله‌اي) با تيراژ 4-2 ميليون ضرب و 850 قالب فرم و كشش با تيراژ 1.800.000 و 800.000 ضرب قطعه انجام شده كه مقايسه‌اي بين فولاد تنگستن كاربايد و فولادهاي معمول و رايج در قالب‌سازي انجام شده است. همچنين با تحقيقات خاص علمي و كاربردي نشان داده شده است كه چرا، چگونه و به چه صورت بايستي از فولاد تنگستن كاربايد در ساخت قالب‌هاي فلزي استفاده كرد.
در اين پروژه با محاسباتي كه انجام شده، مشخص مي‌شود كه در صورت استفاده از فولاد تنگستن كاربايد (در عين حال كه نسبت به فولادهاي رايج در قالب‌سازي گرانتر است) چه مقدار هزينه را در نهايت كاهش داده و مي‌توان قيمت تمام شده قطعه را پايين آورد.
نتايج اين پروژه عبارتند از:
1. تدوين دانش فني به علت استفاده از فولاد تنگستن كاربايد به جاي فولادهاي رايج در قالب‌سازي
2. كاهش خروج ارز از كشور براي وارد كردن بيش از حد فولادهاي ابزار سرد كار رايج در قالب‌سازي
3. كاهش هزينه تعميرات قالب، توقف توليد، افزايش تيراژ توليد قطعه در عمر مفيد قالب و در نهايت كاهش هزينه تمام شده قطعه
4. بعلت يكنواختي توليد قطعه، داشتن ظاهري مناسب (از نظر نداشتن خش و اعوجاج و لهيدگي) و قيمت پايين قطعه، قابليت رقابت در بازار جهاني توليد قطعه فراهم مي‌شود.
لازم به ذكر است كه تمامي اطلاعات ثبت شده از نظر آمار ارائه شده و تصاوير قالب‌هايي كه بر روي آنها، عمليات تحقيق انجام شده است به طور مستند وجود دارد و در اين پروژه، چكيده آنها ارائه شده است. در صورت نياز مي‌توان تمامي مستندات را ارائه كرد.


مکانیزم سیستم پران در قالب ها
چهارشنبه چهاردهم بهمن 1388 ساعت 3:13 | نوشته ‌شده به دست عليرضا ابراهيمي ثاني | ( )

مکانیزم سیستم پران در قالب ها

  • در شكل زير چند  مکانیزم سیستم پران در قالب ها را مشاهده می کنید.

 

Ejector Pins & Sleeves

This animation shows a typical method to eject the cooled part from the mold. Round ejector pins are used to force the molded part out of the open mold. In this unit you will learn about ejector pin types, their application, and actuation.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ejector Systems

This animation shows a Pin Type Accelerated Ejector. Accelerated ejectors help to eject molded parts that tend to stick to a core, causing a normal ejector pin set-up to damage and/or stress the ejected article. This unit will cover a few of the typical ejection systems.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Molding Internal Threads

This animation shows a typical rack and pinion unscrewing mold. The internal molded threads act as an undercut to prevent normal ejection. The threaded core must be unscrewed out of the cap before ejection. This unit will cover more about molding internal threads.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Mold Plate Control

The animation shown uses an external Latch Lock System to control stripper plate opening. The mold parting line is allowed to open to a set amount, then the stripper plate is locked while the mold continues to open. Controlling plate action can shorten cycle time and increase production.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Early Return Systems

This animation shows a Toggle-Lock System for early ejector assembly return. The ejector pins must be returned before the cam pins contact and move the slide blocks in, or mold damage will occur. This unit will also cover an internal early return system

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Molding Part Geometry

This animation shows a system used to mold an undercut and then release it during part ejection. Special mold designs and systems are required to eject undercuts or restrictions. This unit will cover some typical methods used.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : www.payam216.blogfa.com

 


 
موضوعات
دیگر موارد